Aktualności

Narodowe Czytanie 2023 „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej z udziałem uczniów ZST w Lipnie.

Za nami XII odsłona Narodowego Czytania 2023 – wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, którego tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W Lipnie została zapoczątkowana rok później  i odbywa się regularnie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie oraz Urzędem Miejskim w Lipnie.

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbyła się w sobotę, 9 września br. w godz. 10.00-12.00  na Pl. Dekerta z udziałem zaproszonych gości, wśród których była młodzież ZST w Lipnie. Uczniowie kl. IV TL: Ewelina Wójcik i Jakub Kowalski wraz z wychowawcą Iwoną Grubecką mieli możliwość zainscenizowania wyznania miłosnego Justyny Orzelskiej do Janka Bohatyrowicza (tom III, rozdział IV).

Społeczność ZST w Lipnie serdecznie dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie za zaproszenie do udziału w tej wspaniałej inicjatywie propagującej czytelnictwo.

Narodowe Czytanie 2023 odbyło się w ponad sześciu tysiącach miejsc w Polsce oraz w ponad trzystu miejscach w ponad czterdziestu krajach. W kolejnym roku lekturą Narodowego Czytania będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego.